Özel Güvenlik Görevlisi Kimdir Ve Nasıl Olunur ?

Bu konuya ÖGG olmak için aranan fiziki ve yeterlilik koşulları açısından bakmadan önce çok daha önemli olduğuna inandığım insani değerler konusuna değinmek isterim.

Öncelikle ÖGG olacak kişide aranacak en önemli özellikler bilinçli, toplumsal olaylara duyarlı, egosuyla barışık ve insani değerleri yüksek olmasıdır ki alacağı hiçbir fiziki eğitim bu değerleri ona katamayacaktır. Bu bağlamda ÖGG kariyerini hedefleyecek arkadaşlarımın bunun ciddi ve toplumsal sorumluluk taşıyan bir iş olduğunu akıllarından çıkarmamalarını tavsiye edebilirim. Ülkemizin şartları göz önüne alındığında garanti bir iş kapısı ve kazançlı bir basamak olarak görülen ÖGG kimliği bence bu şekilde hak ettiği eğeri de görür hale gelecektir.

Bu bağlamda insani ve fiziki olarak kendisini yeterli gören arkadaşlarım şirket bünyemizde evlerine en yakın lokasyondaki kursumuzda eğitimlerini alabilir ve bu saygın sektörün bir ferdi olabilirler.

Silahsız ÖGG olacak adayların 18 yaşını doldurmuş, en az ortaokul mezunu, sabıkasız ve hastanelerin ilgili birimlerinden alınmış sağlık raporuna sahip olmaları yeterlidir.

Silahlı ÖGG olacak adayları ise farklı olarak 21 yaşını doldurmalı ve en az lise mezunu olmalıdırlar.

Özel güvenlik yasasıyla yaşıt ve sektörün en tecrübeli güvenlik şirketlerinden biri olarak kaliteli ve alanının uzmanı eğitmen kadromuzla sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

ÖZEL GÜVENLİK EĞİTİM KURUMU YÖNETİCİSİ

M.FATİH KARAKÖSE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir