Özel Güvenlik Sertifikası Almak Doğru Bir Karar Mı ?

Özel güvenlik görevlisi olmayı düşünen kişilerin en büyük soru işaretlerinden birisi de Özel Güvenlik sertifikası almanın doğru bir karar olup olmadığıdır. Neticede zaman ve para harcanacak olması beraberinde bazı tedirginlikleri de getirmektedir. Her karar gibi avantaj ve dezavantajları olduğu bir gerçektir,  bu yazımızda bazı önemli noktaların altını çizmek isteriz.

Sertifika Almanın Dezavantajları  Nelerdir?

Aslında Özel güvenlik sertifikasını almanın hiçbir dezavantajı yoktur.  Silahsız özel Güvenlik sertifikası almak isterseniz toplamda 90 saatlik bir eğitim görürsünüz ve maliyet olarak sizi sarsmayacak bir rakama yeni bir meslek sahibi olmuş olursunuz. Dezavantaj noktasına gelirsek; eğer bu işi yapmak istemiyorsanız, halihazırda meslek sahibiyseniz ve mevcut işinizi kaybetme gibi bir riskiniz yoksa bu sertifikayı almanın sizin için bir anlamı yoktur ve sizin için tamamen zaman ve para kaybına sebep olur

Özel Güvenlik Sertifikası Almanın Avantajları Nelerdir?

Özel güvenlik sertifikasına sahip olmanın çeşitli faydaları vardır. Öncelikle özgeçmişinize yeni bir kalifikasyon eklemiş olursunuz. Eğitimini aldığınız yeni bir meslek sahibi olmuş olursunuz. Bölgenizde özel güvenlik hizmeti veren şirketlerde iş bulma imkanınız doğar. Asıl meslek olarak da görseniz, ikinci meslek olarak da her daim paraya dönüştürebileceğiniz niteliğe sahip olmuş olursunuz. Derseniz ki zaten özel güvenlik sektöründe çok işsiz var, bu noktada size önerebileceğimiz ise köklü ve iyi bir eğitim kurumundan bu sertifikayı temin etmek ve piyasaya sağlam bir referansla girmek olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir