Özel Güvenlik Firması İle Anlaşmadan Önce

Anlaştığınız özel güvenlik firmasının sağladığı hizmetin verimliliğini arttırmak için hizmet sağlayıcı firma ile anlaşma yapmadan önce, sonra ve anlaşma yaptığınız süreç boyunca dikkat etmeniz gereken bazı kritik noktalar vardır. Güvenlik hizmeti alacağınız firmayı seçerken dikkat etmemiz gereken en önemli noktalardan biri faturalandırma oranını anlamaktır.

Hizmet sağlayıcınızın hazırladığı fiyat skalasında personel tedariki, personel ücretleri ve diğer kalemlerin eklenmiş rakamları yer  alır.

Güvenlik hizmeti anlaşmasının yapılmasında ve başarılı bir şekilde sürdürülmesinde en önemli bileşen güvenlik görevlisine yeterli ücretin verilmesidir.  Bunu yapabilmek için, benzer sektörlerde benzer firmaların aynı kapsamda iş yapan güvenlik görevlilerinin ne kadar maaş aldığını öğrenmek gerekir. Öğrenilen bu fiyat  sizin için bir referans oluşturur ve fiyat skalasını daha rahat incelemenizi sağlar. Bu konu ile ilgili hizmet sağlayıcı firmadan da bölgenizde verilen maaşlarla ilgili bir analiz yapmalarını talep edebilirsiniz.  Eş değer tekliflerde bulunmanız kurumunuzun güvenliğini sağlayacak personellerin sirkülasyonunu azaltır, böylece daha uzun süre aynı personelle çalışmaya devam edebilirsiniz.

Maaş miktarının belirlenmesinin yanı sıra personele aynı zamanda bazı hakların ve görevini yapabilmesi için gerekli teçhizatların da verilmesi gerekir. Üniformalar, sağlık yardımı, tatil günleri gibi hakların da sağlanması zorunludur. Bu gibi kalemlerin size güvenlik hizmeti sağlayacak firmanın hazırladığı teklifte bulunmasına dikkat etmelisiniz. Bu ödemelerin yapılmasının en en ekonomik yolu, hizmet sağlayıcı firmanın bu kalemleri sizin adına faturalandırmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir