İş Yerinde Neden Özel Güvenlik Çalıştırmalıyım ?

İşletmeler, meydana gelebilecek hırsızlık ve suç olaylarına karşı can ve mal güvenliklerini korumak adına önlem almak isterler. Özellikle son dönemde artan suç oranları düşünüldüğünde, bu bir zorunluluk haline gelmekte.  Kuyumcular, döviz büroları, eczaneler gibi yüksek risk grubunda bulunan işletmeler hırsızlık gibi olaylarla daha sık karşılaşmaktalar.  Bu kurumlarda çalışan özel güvenlik görevlileri suçları önleyebilir, güvenliği sağlayabilir, müşterileri ve çalışanları koruyabilir.

İş yerlerinde özel  güvenlik görevlisi bulundurmak işverenin, çalışanların ve müşterilerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. İşçiler çalışırken kişisel güvenliklerini düşünmek zorunda kalmadan işlerini yaparken, müşteriler işletmeye geliş amaçlarına odaklanabilirler.

İş yerlerinde güvenlik görevlisi bulundurmak aynı zamanda suçları caydırmaya yardımcı olur. Hırsızlar bir işletmeye girmeden öncelikle gözlem yaparlar. Güvenlik kamerasını gören bir hırsız kameranın anlık müdahale gibi bir etkisi olmadığını bilerek gerekli önlemleri alıp daha rahat hareket ederken, eğitim görmüş özel güvenlik görevlisi ile karşı karşıya gelmeye cesaret edemeyebilir. Bu durumda suç işleme niyeti taşıyan kişi iki kere düşünmek zorunda kalabilir. Yapılan araştırmalara göre suçlulara müdahale edebilecek kişilerin mevcut olduğu ortamlarda suç işleme oranı %72 azalmaktadır. Tüm bu artılar göz önüne alındığında; daha güvenli, daha caydırıcı bir ortam yaratıp suçtan kaynaklanabilecek kayıpları minimum seviyeye indiren özel güvenlik görevlilerini işyerinizde görevlendirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir