Güvenlik Hizmetinizin Kalitesini Arttırmak İçin 5 Önemli İpucu

1)Güvenlik Görevlilerinizi Denetleme Sistemini Gözden Geçirin

Anlaştığınız güvenlik firmasının yetkilileri ile denetleme sıklıkları ve yöntemleri ile ilgili detaylı olarak görüşmeniz alacağınız güvenlik hizmetinin kaliteli olması açısından çok önemlidir. Düzenli olarak denetlenen ve denetleneceği bilincinde olan güvenlik görevlileri işlerini önemserler, sürekli tetikte ve motive halde olurlar. Bu bilince sahip özel güvenlik görevlileri alacağınız hizmetin kalitesini tartışmasız şekilde arttırır.

2. Güvenlik Görevlilerine Verilen Eğitimleri Belirleyin

Güvenlik görevlilerinizin çalışmasından memnun değilseniz, aldıkları eğitimlerin yetersiz olması muhtemeldir. Güvenlik hizmetinizin kalitesini arttırmak için, güvenlik firmasının verdiği eğitimleri belirleyin ve firma yetkilileriyle bağlantı kurun. Size hizmet veren güvenlik görevlilerinin eğitimi sırasında yanlarında bulunun ve korunacak bina, tesis vb. Için spesifik bilgiler verilmesini sağlayın.

3. Güvenlik Görevlilerinin Niteliklerini Doğrulayın

Özel güvenlik görevlisi sertifikası alabilmek için temel özel güvenlik eğitimini almak zorunludur. Ancak sertifikası olan herkes sizin beklediğiniz niteliklere sahip olmayabilir. Göreve başlamadan önce güvenlik görevlileriyle mülakat yapmanız ileriki dönemde yaşayabileceğiniz sorunları azaltabilir.

4. Hizmet Sağlayıcı Güvenlik Firması ile Düzenli Olarak Görüşmeler Yapın

Güvenliğinizi arttırmanın en kolay yolu hizmet sağlayan güvenlik firması ile düzenli olarak görüşmektir. Bu görüşmeler toplantı şeklinde yüzyüze de olabilir telefonda da. Buradaki amaç güvenlik hizmeti ile ilgili servis sağlayıcı firmaya geri bildirim de bulunuyor olmaktır. Sizden gelen bilgiler dahilinde hizmetlerinin kalitesini arttırabilirler, güvenlik görevlilerini uyarabilirler, kısacası sizin için önemli noktaları anlayıp gerekli önlemleri alabilirler.

5. Kaliteli Hizmet Veren Bir Firma ile Çalışın

Çoğu özel güvenlik firması aynı görünse de hizmet kaliteleri arasında belirgin farklar olabilir. Fiyat, çalışacağınız firmanın seçiminde önemli bir yere sahip olsa da beklentiniz ve aldığınız hizmet arasında uçurumlar olabilir. Sadece en uygun fiyatı verdiği için tercih sebebiniz olan bir firma ile ileriki dönemde sorun yaşayabilirsiniz. Firmanın kurumsal bir yapıya sahip olup olmadığı önemli bir faktördür. Kurumsallık herhangi bir personel sıkıntısı yaşamamanızı ve herhangi bir problem yaşarsanız ilgili kişiye kısa sürede ulaşabilmenizi sağlayacaktır. Firmanın kaç yıldır sektörde hizmet verdiği ve güçlü bir geçmişinin bulunması da oldukça önemlidir. Firmanın daha önceden edindiği deneyimler kesinlikle daha iyi bir hizmet almanızı sağlayacaktır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir