Özel güvenlik görevlileri, özel güvenlik temel eğitimi aldıktan 5 yıl sonra göreve devam edebilmeleri için yenileme eğitimi almak zorundadır. 5188 sayılı Özel Güvenlik Kanunu gereğince, zamanında özel güvenlik yenileme eğitimi alınmazsa, ilgili kişi özel güvenlik olarak görev yapamaz.

Özel güvenlik görevlisi olarak çalışmaya devam edebilmek için; yenileme eğitimine zamanında kaydolmanız, eğitime katılmanız , dosyanızı zamanında teslim etmeniz ve güvenlik soruşturmanızı yaptırmanız gerekmektedir.

Özel güvenlik yenileme eğitimi sonunda uygulanan yazılı ve uygulamalı sınavın neticesi özel güvenlik sertifikalarına işlenir. Daha detaylı bilgiye ulaşmak için SIK SORULAN SORULAR bölümümüzü inceleyebilirsiniz. Yenileme eğitimi kurslarımıza kayıt yaptırmak ve eğitim sorumlularımızın size geri dönüş yapması için Özel Güvenlik Yenileme Eğitimi Ön Kayıt Formunu doldurabilirsiniz.

KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR:

  1. Nüfus Cüzdan Fotokopisi
  2. Güvenlik Kimlik Kartı Fotokopisi
  3. Diploma fotokopisi
  4. Fotoğraf 3.25×2.5 ebat (3 adet) 5×6 ebat biyometrik (2 adet)
    arka fon beyaz, sakalsız (bayanlarda saçlar kulak arkasında olacak şekilde kulak, boyun ve alın gözükecek baş örtüsü açık renk)
  5. İkametgah adresi