Popüler meslekler arasında yer alan özel güvenlik, can ve mal güvenliğinin sağlanmasını oldukça önemli olması nedeni ile çok fazla tercih edilmektedir. Özel güvenlik görevlileri ile tenha yerlerin dışında kalabalık alanlarda da güvenliği sağlamaktadırlar. Yurt, hastane, üniversite gibi birçok sektörde özel güvenlik görevlileri yer almaktadırlar. Bu sayede güvenlik yüksek seviyelerde sağlanabilmektedir. İzmir özel güvenlik alanında oldukça gelişmiş bir şehrimiz olmaktadır. 

Güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin ise başarılı bir şekilde gerçekleştirmeleri gereken adımlar yer almaktadır. Daha sonra ise başarılı bir şekilde görev alabilmektedirler. İzmir özel güvenlik kursu bakımından birçok seçeneği adaylara sunmaktadır. Adaylar ise tercih etmiş oldukları özel güvenlik firması dahilinde eğitimlerini tamamlayabilmekte ve görev alabilmektedirler. Özel güvenlik görevlileri 2’ye ayrılmasından dolayı almış oldukları eğitimlerde de farklılıklar görülmektedir. Özel güvenlik görevlileri kendi aralarında silahlı ve silahsız olarak ayrılmaktadırlar. İzmir özel güvenlik eğitimi bakımından oldukça kaliteli bir şekilde hizmet veren firmaları bulundurmaktadır. Adaylar silahsız olarak görev almak istiyorlarsa en az ortaokul mezunu olmaları gerekmektedir. Bunun yanında adayların 18 yaşını da doldurmuş olmaları gerekmektedir. Silahlı özel güvenlik görevlisi olmak isteyenlerin ise en az 21 yaşında olmaları ve lise mezunu olmaları gerekmektedir. Adayların herhangi bir sağlık probleminin olmaması ve bunun yanında sicillerinin temiz olması önem taşımaktadır.

Özel Güvenlik Eğitimleri Nasıl Yapılmaktadır?

Özel güvenlik eğitimi ise silahlı ve silahsız olarak görev almak isteyenler için farklılık göstermektedir. Silahsız bir şekilde görev almak isteyen adaylar ise kayıt oldukları kursta toplamda 100 saat eğitim almaktadırlar. Silahlı bir şekilde görev almak isteyenler ise toplamda 120 saat eğitim görmektedirler. Silahsız adayların eğitim süresi 15 gün olurken, silahlı özel güvenlik eğitimi 18 gün olmaktadır. Silahlı eğitimde 15 gün teorik ders olmaktadır. Diğer 3 günde ise silah dersleri verilmektedir. Bu silah derslerinin ise 2 günü teorik ve 1 günü uygulamalı olmaktadır. Kurslarda verilen eğitimler başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra adaylar sınava tabii tutulmaktadır. Sınavlardan en az 60 alan adaylar başarılı sayılmakta ve özel güvenlik sertifikasını alabilmektedirler.

İletişim Formu

[NEXForms id=”17″]