Corona Virüs (Covid 19) Salgını Sırasında Özel Güvenlik Önlemleri

Çin’de başlayarak bütün dünyayı etkisi altına alan Corona virüs salgını bütün toplumun yaşam biçimini adeta değiştirdi. Sitemizde yıllardır bahsettiğimiz onlarca güvenlik önleminin arasına maalesef virüslerden korunma yöntemlerini de eklemek zorundayız.

Bahsettiğimiz gibi virüslerden korunmakta artık bir güvenlik önlemidir. Bu konuda yeni gelişen güvenlik sistemlerinden bahsetmek oldukça faydalı olacaktır.

Bunlardan bir tanesi virüs öncesi kullanımı pek yaygın olmayan hijyen turnikesi veya hijyenik turnike olarak karşımıza çıkıyor. Kişilerin girişi sırasında ellerini dezenfekte etmeden girmelerini önlemek amacıyla kullanılırlar. Kişi geçiş yapmadan önce belirlenen süre zarfında ellerini turnike üzerinde yer alan deliklerden içeri sokarak ellerinin dezenfekte olmasını sağlar. İlgili sürede hijyen işlemi tamamlandıktan sonra geçiş izni turnike tarafından verilir ve geçiş sağlanır.

Ellerin mikrobun yayılmasında en etkin rolü üstlendiğini düşünürsek, mikropların içeriye girmesini büyük ölçüde önleyici rolü bulunmaktadır.

Özel güvenlik hizmetlerinin artık hastalıklara karşı da önleyici hizmetler kapsamında değerlendirileceğini düşünürsek hijyen turnikesi veya hijyenik turnike bundan sonra özel güvenlik hizmetlerinin önemli bir parçası olarak sahadaki yerini alacaktır.

Eğer elinizde dezenfeksiyon işlemi yapmayan bir turnikeniz varsa, yapılacak birkaç küçük teknik müdehale ile turnikenizi hijyen turnikesine de dönüştürebilirsiniz.

Deltaş Özel Güvenlik olarak bu konuda sizlere yardımcı olabiliriz. Ücretsiz güvenlik danışmanlığı için bizleri arıyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir