Corona Salgını (Pandemi) Sırasında Özel Güvenlik Hizmetleri

Covid-19 pandemisi sebebiyle bütün dünya olarak zor bir süreçten geçiyoruz.Corona virüs sebebiyle meydana gelen bu salgın hastalık durumu insanlık için ciddi bir tehtid ve korku unsuru haline gelmiştir. Böyle durumlarda insanlar kendilerinin ve ailelerinin güvenliği konusunda haklı olarak endişe etmektedirler.

Covid-19 tedbirleri arasında hijyen ve temasın azaltılması en önemli tedbirler olarak yer almaktadır. Temas azaltmaya yönelik en önemli araçlardan biri de maske ve eldiven kullanımı olarak karşımıza çıkıyor.

Maske ve eldiven aynı zamanda suçlular tarafından eşkal (Dış görünüşü ve detayları) gizleme amaçlıda kullanılabilen bir gereçtir. Bu yoğun maske ve eldiven kullanımı ilerleyen süreçte suçluların gizlenmesi ve kolay tespit edilememedine neden olabilir. Bu durum suçluların tespit edilip yakalanması hususunda bir zaafiyet yaratabilir.

Neyse ki ileri teknoloji ürünü güvenlik sistemleri kullanan Özel Güvenlik Görevlileri hayatımızda oldukça yaygınlaşmış durumda ve suçluların tespitine yönelik daha detaylı bilgilere sahip olma şansımız mevcuttur.

Bu konuda özel güvenlik görevlilerinin ne kadar önemli olduğu birkez daha ortaya çıkmakta. Çünkü yaptığı işin eğitimini almış özel güvenlik görevlileribir kişinin suç amaçlı yaklaşıp yaklaşmadığına dair bilgileri, bu iin eğitimini almamış bir kişiden daha iyi sentezleyebilir. Ayrıca tehtid durumunda ne yapacağına dair bir refleks geliştirmiştir.Bu konuda hizmet verdiği yeri hukuki bir sorumluluk altına sokmayacak şekilde davranacak eğitime de sahiptir.

Bu yüzden korunması gereken bütün yerlerde (iş yeri, konut, site, fabrika, depo, antrepo vb.) sektörde tecrübeli ve aynı zamanda özel güvenlik personeli de yetiştiren yetkili bir özel güvenlik şirketinden özel güvenlik hizmeti alması çok büyük önem arz etmektedir. Deltaş Özel Güvenlik olarak Özel Güvenlik Görevlisi İnsan Kaynağı bakımından Türkiye’nin en nitelikli ve geniş personel havuzuna sahibiz. Bu avantajımızıTürkiye’de ki en büyük özel güvenlik kurumu zincirini kurarak daha da büyütüyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir